The Blog

Dijital Dönüşümün Yol Haritası / Endüstri 4.0: Değişimin Değiştirdikleri
Şubat 28th, 2018Yalın YönetimLütfi Apilioğulları 0 Comments

Günümüz işletmelerinin en temel sorunlarının başında, süreçlerdeki kayıplar sonucu oluşan verimsizlik, pazardaki belirsizlik nedeniyle elde edemediğimiz hız, süreçlerdeki değişkenlik sonucunda ortaya çıkan kalitesizlik gelmektedir. Bu, üç unsur, kayıplar, belirsizlik ve değişkenlik ortadan kaldırılmadan, sürdürülebilir başarının sağlanabilmesi olanaksızdır. Bu bağlamda, kayıplara karşı mücadele edebilmek için YALIN, belirsizliği yönetebilmek için ÇEVİK, değişkenliği azaltabilmek için de PPS/Altı Sigma-DMAIC gibi problem çözme metrolojilerini çok iyi biliyor ve uyguluyor olmanız gereklidir. Mevcut durumu iyileştirebilmenin, standartları oluşturmanın başka bir yolu yok!

Teknoloji, standartlar üzerine kurgulanması gereken bir araçtır. Standart binanın temeli, teknolojiyse binayı yükselten kolonlardır. O nedenle, iş standartlarını belirlemeden, yapmaya çalışacağınız teknolojik değişimler, ancak yanlışı daha hızlı yapmanıza sebep olacaktır.

Standart belirlemek ve teknolojik değişimin özünde bilgili olmak yatar. Yeni dönemin ve inovasyonun itici gücü bilgidir. Bilgili olmak, standartları belirlemenize, üzerine teknoloji girdirmenize destek olarak akıllı bir sistem elde etmenizi – Akıllı sistem de sürekli bilgi üreterek sizin daha hızlı ve doğru karar alabilmenize olanak sağlar. Dijital çağda rekabet, bilginin gücünden geçiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply


× 9 = seksen bir

Affiliates

Follow Me On The Web!

Join Lean Ofis | Turkey

Yalın Yönetim

Lean Ofis | Blog üyelik için

Tesekkürler