Dr. Lütfi Apilioğulları kimdir?

Dr. Lütfi Apilioğulları yirmi yılı aşan iş deneyiminde elektronik, telekomünikasyon ve otomotiv sektörlerinde Mühendislik Müdürü, Operasyonel Mükemellik Direktörü ve Genel Müdür rolleri almıştır. Uzun yıllar Japon Sensei’ler ile birlikte çalışarak, kendisini “Toyota Üretim ve Yönetim Sistemleri”, “Çevik Üretim” ve “Tedarik Zinciri Yönetimi” konularında geliştirmiş ve sahada edindiği deneyimlere “Tedarik Zinciri Yönetimi” alanında doktora yaparak akademik bakış açısını da eklemiştir.

USA, UK, Japonya, Çin, Tayvan, Avrupa’nın bir çok ülkesinde ve Türkiye’de farklı sektörlerde bir çok fabrikayı ziyaret etmiş, ortak çalışmalar yapmış ve üretim operasyonlarının yönetimi konusunda Toyota metodolojisini kendisine ana felsefe edinmiştir. Farklı sektörlerdeki işletmelerde birçok dönüşüm / değişim sürecine sıra dışı danışmanlık metodolojisi ile liderlik eden Apilioğulları, 2010 yılından bu yana kendi kurmuş olduğu Lean Ofis (www.leanofis.com) danışmanlık şirketinde yerli / yabancı firmalara operasyonel mükemmellik, yalın dönüşüm, tedarik zinciri yönetimi ve değişim yönetimi konularında stratejik yönetim ve uygulama danışmanlığı hizmetleri vermektedir. Çalıştığı firmalarda tamamen Toyota yönetim sistemlerini süreçlere uyarlayarak operasyonel ve finansal anlamda kritik başarı göstergelerinin pozitif eğilime gelmesine katkı sağlamıştır.

Toyota yönetim sistemleri ve süreçlere uyarlanması ile ilgili bilgi birikimlerini paylaşmak için yazdığı;

  • “Yalın Dönüşüm / Verimliliğin Şifresi adlı kitabı 2010 yılında,
  • “Operasyonel Mükemmellik / Yalın Değişim Yöntemi” adlı kitabı ise 2013 yılında sistem yayıncılık tarafından yayımlanmıştır.
  • “Rekabette Yeni Boyut / Değer Zinciri Yöntemi” adlı kitabı ise 2016 aralık ayında Aura yayıncılık tarafından yayımlanmıştır
  • “Dijital Dönüşümün Yol Haritası / Endüstri 4.0: Değişimin Değiştirdikleri” adlı kitabı 2018 yılında Aura yayıncılık tarafından yayımlanmıştır

Stratejik Planlama ve Değişim Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Yalın ve Çevik Üretim Yönetimi, Operasyonel Mükemmellik konularında uzman olan Dr. Lütfi Apilioğulları evli, iki çocuk babasıdır.

 

Affiliates

Follow Me On The Web!

Join Lean Ofis | Turkey

Yalın Yönetim

Lean Ofis | Blog üyelik için

Tesekkürler